![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ÖVRIGT / Speglar / Spegel 5486127
*
nr 548 6127
Spegel
höjd: 78
Utrop:
300 kr
Såld:
750 kr
Sista tid för bud online:
måndag 27 oktober 2008
kl 16:21:01
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
26/10 20:51:02
1
350 kr
27/10 16:01:45
2
350 kr
27/10 16:07:05
2
400 kr
27/10 16:09:31
3
700 kr
27/10 16:12:56
2
500 kr
27/10 16:14:03
2
600 kr
27/10 16:15:27
2
700 kr
27/10 16:16:01
2
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53
*
Spegel
nr 548 6127
Spegel
höjd: 78
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 750 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 27 oktober 2008 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
26/10 20:51:02 | 1 | 350 kr |
27/10 16:01:45 | 2 | 350 kr |
27/10 16:07:05 | 2 | 400 kr |
27/10 16:09:31 | 3 | 700 kr |
27/10 16:12:56 | 2 | 500 kr |
27/10 16:14:03 | 2 | 600 kr |
27/10 16:15:27 | 2 | 700 kr |
27/10 16:16:01 | 2 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53